twitter
rss

"Jesteśmy po to, aby stworzyć warunki wychowawcze i edukacyjne, żeby rozwijać wszechstronnie dziecko" (cytat L. Wygotski)
ulubione
5 Kwi

STRAJK

Uprzejmie informuję, że od 8 kwietnia rozpoczyna się ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Strajk będzie miał miejsce także w naszym przedszkolu. 

Wobec powyższego, dla pełnej informacji rodziców podaję że przedszkole na czas strajku jest zobowiązane zapewnić zajęcia opiekuńcze dla dzieci. Z uwagi na fakt, iż nasi nauczyciele również przystępują do strajku, opiekę nad dziećmi w tym czasie sprawować może jednoosobowo dyrektor przedszkola bądź osoby oddelegowane z innych placówek. Rodzice mają możliwość skorzystania z prawa do zasiłku opiekuńczego z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem zdrowym. (druk  ZUS Z15A). 

Stosowne zaświadczenie (dla pracodawcy)potwierdzające przystąpienie przedszkola do strajku można odebrać bezpośrednio u dyrektora.  

 Dzień 8 kwietnia jest pierwszym dniem strajku. O kolejnych dniach będę informowała Państwa na bieżąco na stronie internetowej przedszkola. 

Z nadzieją na porozumienie, zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by przez ten trudny dla wszystkich czas przejść w sposób spokojny i bezpieczny. 
Z góry dziękuję za zrozumienie i wsparcie Rodziców.
  

z wyrazami szacunku

Małgorzata Gałan

dyrektor przedszkola